![]() |
|
ВЕРЕСЕНЬ. I тиждень Тема: РОДИНА. СІМ’Я. ЗНАЙОМСТВО. Мета: збагачувати активний словник дітей на основі знань і уявлень про довкілля. Дати уявлення про сім’ю, познайомити зі словами-назвами членів родини, учити відповідати на запитання “Який?”, “Яка?”. Ключові слова: мати, батько, сім’я, родина, захищати. Учити утворювати прикметники зі словотвірним значенням “неповний вияв ознаки” із суфіксом -еньк-: білявенький, гарненький, русявенький, кирпатенький, повненький, чорнявенький. Учити узгоджувати слова в роді, числі, відмінку. Переказувати знайому казку “Курочка Ряба”, свідомо відповідати на запитання за змістом казки. Закріпляти слова та рухи в народній рухливій грі “Зайчик”. Сприяти розвиткові елементарної оцінно-контрольної діяльності. Примітка. З першого заняття бажано ввести ігровий персонаж – ляльку на ім’я Грайлик, яка буде приходити до дітей упродовж усього року і пропонувати різні завдання, оцінювати успіхи, проводити ігри тощо. Позначка “Нотатки педагога” – після кожного конспекту можна внести свої доповнення, зауваження, тексти загадок, віршів, лічилок тощо. Позначка П.В. – прогнозована педагогом відповідь дитини. Хід заняття 1 частина. Комунікативна діяльність Вихователь: – Хлопчикові-ляльці сподобалось, що діточки такі привітні, а звати його Грайликом. Він буде приходити на заняття і разом з нами навчатись, як правильно розмовляти українською мовою. 2 частина. Етап пізнавальної діяльності. Надбання необхідної інформації – Діточки, подивіться, Грайлик приніс нам велику фотографію. Ви, мабуть, помітили, що на ній зображено людей похилого віку. Хто це? – Подумайте, як одним словом назвати цих людей? Грайлик підказує, що це сім’я. 3 частина. Перетворювальна діяльність Зараз Сергійко за допомогою ляльок-напальчиків розповість про свою родину. Оцей пальчик – наш дідусь, – Діти, як ви думаєте, чи розповів Сергійко про свою родину? – А тепер, Іванку, Грайлик хоче послухати про твого тата. – А в тебе який тато, Оксаночко? – А що він уміє робити? Вихователь звертається до іншої дитини і пропонує розповісти, яка в неї мама. – А ви, діточки, ким доводитесь своїм мамам, татам? (Якщо діти не знають відповіді на запитання, вихователь допомагає). – Грайлик каже, що ви такі маленькі, а вже гарно розповідаєте про своїх рідних. Він пропонує вам пограти в гру, яка допоможе нам навчитися змінювати слова. Наприклад: Хлопчик білявий – білявенький (Діти індивідуально та разом повторюють пари слів). А зараз трішечки відпочиньмо і пограємо. (Фізкультурна хвилинка) Діти ходять по колу і кажуть:
Гра повторюється 3-4 рази. Вихователь каже: – Грайлику сподобалось, як весело грають діточки. 4 частина. Оцінно-контрольна діяльність – Діти, я знаю, що ви любите казки і вмієте їх розповідати. Грайлик багато бавився і не навчився розповідати їх. Навчімо його. Погляньте на дошку та згадайте, з якої казки ці герої? – Діточки, зверніть увагу на Грайлика. Якщо він усміхнений, то задоволений. Усі ви можете гарно розповідати казочку. А найбільше йому сподобалась розповідь Богданчика і Тетянки. Вони розповідали виразно, не поспішаючи, правильною українською мовою. Запитання до дітей на формування оцінно-контрольних дій: Наприкінці заняття діти грають у рухливу народну гру “Зайчик”. Хід гри Діти стоять у колі. Посередині дитина-зайчик, яка “спить”. – Діточки, Грайлик подарував нам подарунок – скриньку-скарбничку, щоб ви туди складали всі нові слова, які запам’ятали на занятті. – А зараз уже час прощатися. Тривалість заняття до 15-18 хв.
|
|
|