![]() |
|
ЛИСТОПАД. III тиждень Тема: СВІЙСЬКІ ПТАХИ. Мета: збагачувати активний словник дітей на основі знань і уявлень про довкілля. Познайомити зі словами-назвами свійських птахів. Дати уявлення про їхній зовнішній вигляд та характерні повадки, відрізняти і називати їхні дії, відповідати на запитання "Що робить?", "Чим корисний людям?". Ключові слова: півень, курка, качка, гуска, птахи, свійські. Вправляти у вживанні родового відмінка множини іменників-назв дитинчат птахів: курчат, качат, гусенят.Закріпляти формули мовленнєвого етикету під час знайомства з іграшковими героями. Учити дітей з допомогою вихователя складати порівняльні описові розповіді за двома картинками. У рухливій народній грі "Квочка" закріпляти слова та рухи. Сприяти розвиткові елементарної оцінно-контрольної діяльності. Хід заняття 1 частина. Комунікативна діяльність – Добрий день, діточки. До нас на гостини завітав наш товариш – Грайлик. Привітайтеся з ним. Грайлик запросив сьогодні на заняття гостя, а кого – послухайте віршик. Попелясто-зозулястий, – Діти, ви відгадали, про кого цей віршик? – Він прийшов не один, а зі своєю сім’єю. Познайоммося з ними. Для цього треба сказати: "Півнику, я хочу з тобою познайомитися". – Молодці, діти, ось і познайомилися з нашими гостями. 2 частина. Етап пізнавальної діяльності. Надбання необхідної інформації На центральній стіні висить панно "Бабусине подвір’я". Вихователь зосереджує на ньому увагу дітей і запитує: – Діти, куди ми з вами потрапили? – Діти, а як їх усіх назвати одним словом? – Можна сказати: "Домашні (свійські) птахи". Далі вихователь переключає увагу дітей на іграшку півника, що стоїть на столі. – Діти, подивіться, який гарний півник стоїть на столі. На голові у нього великий гребінь. Якого він кольору? Вихователь закріпляє це словосполучення з дітьми. – Діточки, подивіться на лапки півника. Маленькі відростки на них називаються шпорами. Далі вихователь розглядає з дітьми хвіст півня, закріпляє з ними слова великий, чорний. – А тепер помилуємось куркою і курчатами. За аналогією працюють над словами дзьоб, зозуляста (курка), яйце, маленькі, пухнасті (курчата). – Півень, курка та курчата що вміють робити? – Діти, Грайлик нагадує нам, що вже час відпочити. (Фізкультурна хвилинка)
3 частина. Перетворювальна діяльність Вихователь привертає увагу дітей до іграшки курочки і запитує: – Як називаються діточки курочки? За аналогією відпрацьовуються слова качат, гусят. – Молодці, діти, ви всі гарно працювали. 4 частина. Оцінно-контрольна діяльність Вихователь виставляє малюнки півника і курочки і каже: – У курочки гребінь червоний і маленький, а у півника… Далі Грайлик пропонує дітям пограти у рухливу гру "Квочка": Ходить квочка коло кілочка, Після слів: "Діти-квіти: "Квок!" – усі розбігаються хто куди, а квочка, квокчучи, ловить їх та збирає докупи. Запитання до дітей на формування оцінно-контрольних дій: - Чого навчилися? Наприкінці заняття традиційно складають слова до скриньки-скарбнички, прощаються з вихователем і Грайликом. Тривалість заняття до 15-18 хвилин.
|
|
|