![]() |
|
ГРУДЕНЬ. III тиждень Тема: ДИТЯЧІ ЗАБАВИ. Мета: продовжувати вчити називати зовнішні ознаки, якості, властивості предметів, давати їм характеристику. Під час називання дії вчити бачити початок і закінчення дії. Учити називати слова зі значенням протилежної дії. Ключові слова: іграшка, крамниця, ігри, грати, ігровий, іграшковий. Вправляти у вживанні родового відмінка множини іменників-назв предметів жіночого, чоловічого, середнього роду: ляльок, машин, цукерок, іграшок. Учити складати складносурядні речення з однорідними членами і протиставним сполучником. Учити відповідати на запитання за змістом картини "Ігровий куточок" та складати коротеньку розповідь разом з вихователем. У народній рухливій грі "Зайчик" закріпляти рухи, слова. Сприяти розвиткові елементарної оцінно-контрольної діяльності впродовж заняття. Хід заняття 1 частина. Комунікативна діяльність – Добрий день, дітки. – Подивіться на Грайлика. Помічаєте, він такий веселий: на обличчі усмішка, оченята аж блищать. Як ви думаєте, коли буває такий настрій? Ой, як іграшок багато: – Діти, здогадались, де був Грайлик? – Молодці, діти, ви кмітливі. Запам’ятайте, будь ласка, у якому магазині був Грайлик. 2 частина. Етап пізнавальної діяльності. Надбання необхідної інформації – Діти, ми часто вживаємо назву "Магазин іграшок" та "Іграшковий магазин". А в Україні вживають ще й іншу назву – "Іграшкова крамниця", або "Крамниця іграшок". Вихователь пропонує дітям пограти в гру "Іграшкова крамниця". (Виставляє іграшки на столі). – Діти, "купуймо" по черзі іграшки. Іринко, яку ти хочеш купити іграшку? Вихователь запитує декількох дітей: – Дітки, а яке слово заховалось в імені Грайлика. Ось послухайте (говорить протяжно – Грай-лик). Пропонується ігрова вправа "Склади речення". Далі за аналогією складають інші речення з протиставним сполучником а. – А тепер Грайлик запрошує нас відпочити (Фізкультурна хвилинка)
3 частина. Перетворювальна діяльність Ігрова вправа "Зміни слово". – Діти, Грайлик хоче з вами пограти ще. Аналогічно проводиться робота зі словами машини, цукерки, іграшки. 4 частина. Оцінно-контрольна діяльність – Грайлик приніс нам картину "Ігровий куточок". Це, мабуть, ігровий куточок діток іншої групи. Подивімось і скажімо, що там є. – Молодці. Сьогодні ми з вами розмовляли про ваші улюблені іграшки. Запитання до дітей на формування оцінно-контрольних дій: – Чого навчилися? – А тепер Грайлик пропонує рухливу гру "Зайчик", яку ви добре знаєте. За допомогою лічилки вибирають "зайчика". Зайчик стає у коло, а всі інші діти кажуть: – Дітки, пригадаймо, звідки прийшов сьогодні до нас на заняття Грайлик? Наприкінці заняття традиційно складають слова до скриньки-скарбнички, прощаються з вихователем і Грайликом. Тривалість заняття 15-18 хвилин.
|
|
|