![]() |
|
ГРУДЕНЬ. IV тиждень Тема: СВЯТА НАШОЇ РОДИНИ. Мета: продовжувати вчити дітей називати зовнішні ознаки, якості, властивості предметів, давати їм характеристику. Під час називання дії вчити бачити початок і закінчення дії. Учити називати слова зі значенням протилежної дії. Ключові слова: Новий рік, Дід Мороз, Снігуронька, подарунки, дарувати, новорічний, святковий. Учити утворювати дієслова минулого часу дійсного способу: грали, співали, танцювали. Учити відповідати на запитання за змістом картини "Новорічне свято" та намагатися самостійно складати коротеньку розповідь на тему. Активізувати словник формулами мовленнєвого етикету вітання "З Новим роком", "Бажаю щастя". У новорічному хороводі закріпляти рухи, слова відповідно до тексту. Сприяти розвиткові елементарної оцінно-контрольної діяльності. Хід заняття 1 частина. Комунікативна діяльність – Добрий день, дітки. (Вихователь з української мови вітається з дітьми в українській світлиці). – А де ж це наш Грайлик? – А ось послухайте загадку, тоді дізнаєтесь: Що за гостя в нас така? Вихователь виставляє картину "Новорічне свято". 2 частина. Етап пізнавальної діяльності. Надбання необхідної інформації – Діти, а як називається свято, коли прикрашають ялинку? – Галинко, хто приходить на Новорічне свято. – Мабуть, Дід Мороз вітає всіх зі святом і щось дарує? Петрику, що ти отримав на Новий рік? – Діти, як ви чули, і Грайлик уже почав готуватися до цього свята. А що ви робите на святі? – А ось Грайлик чогось засмутився. Він не знає, як на Новий рік треба вітати одне одного. Допоможімо йому. – Молодці, дітки, навчили Грайлика новорічним вітанням. Він повеселішав і пропонує вам відпочити. (Фізкультурна хвилинка) Побіг зайчик у село, 3 частина. Перетворювальна діяльність – Діти, Грайлик запитує – ви вчора готувались до свята? – Зрозумів, Грайлику? Наші діти працьовиті. 4 частина. Оцінно-контрольна діяльність – А я ще приніс ось цю картину, хочу навчитися складати розповідь. – На картині намальована ялинка. На ній багато іграшок. Під ялинкою стоїть Дід Мороз, Снігуронька, а також подарунки у мішку. Діти весело водять новорічний хоровод. – Діти, Марійка сьогодні сама гарно працювала і допомагала Петрику і Світланці. Розумничка. – А тепер поводімо хоровод. – Діти, пригадайте, про що ми розповідали на початку заняття? Далі діти пригадують, як вітаються на святі. Запитання до дітей на формування оцінно-контрольних дій: – Чого навчилися? Далі прощаються з вихователем і Грайликом. Тривалість заняття 15-18 хвилин.
|
|
|