![]() |
|
ЛЮТИЙ. III тиждень Тема: ВЗУТТЯ. Мета: продовжувати формувати розуміння і вживання узагальнюючого поняття взуття; учити розуміти семантичні відношення різних частин мови в єдиному семантичному полі: взуття взувають (роззувають) взуття міняють за сезоном тощо. Ключові слова: взуття, сезон, пора року, взуватися, роззуватися, нове. Вправляти у творенні ступенів порівняння прикметників: гарний – гарніший, красивий – красивіший. Учити складати речення із причинним прийменником через: "Гумові чобітки я взую через дощ". Учити відповідати на запитання, що описують якості, властивості, дії і призначення добре відомих предметів. Учити дітей не втручатися в розмову однолітків, дякувати за допомогу. У рухливій грі "Знайди свій колір" закріпляти назви кольорів та правила гри. Сприяти розвиткові елементарної оцінно-контрольної діяльності. Хід заняття 1 частина. Комунікативна діяльність – Добрий день, дітки. Чути стук у двері, з’являється Грайлик. Грайлик: – А ви ввечері прибираєте чобітки на місце чи робите так, як Грайлик? – Дітки, а ось у віршику так гарно сказано, як треба бережно ставитись до них: Братикові чобітки. – Ви зрозуміли, як треба берегти чобітки? 2 частина. Етап пізнавальної діяльності. Надбання необхідної інформації Вихователь виставляє малюнки різного взуття. – Дітки, Грайлик нас запросив до крамниці. – Вихователь, показуючи на босоніжки, говорить: "А це босоніжки". – Дівчатка носять босоніжки, а хлопчики – сандалії. – Подивімось зараз на картинки, і ви скажете, яке взуття вам сподобалось. Вихователь допомагає дітям скласти речення: – Мені сподобались чорні чобітки. – А як тоді можна назвати крамницю, до якої запросив нас Грайлик? – А ще скажіть, що ми робимо із взуттям, коли ідемо на вулицю? Вихователь виправляє дітей: "Одягають одяг, а взуття – взувають". За аналогією працюють над словом роззувають. Далі вихователь знайомить дітей із словами: нове, зношене; наприклад: "Коли взуття стоїть у крамниці або його щойно купили – це нове взуття, а після того, як ми його довго носимо, на ньому стираються каблучки тощо – це взуття зношене". (Декілька дітей повторюють і закріплюють нові слова). – Діти, в українській мові є слово через. Його вживають, коли хочуть про щось розказати. Спробуймо скласти з цим словом речення. – Через дощ я взую гумові чобітки. – Молодці, дітки, ви дуже гарно працювали, час уже відпочивати. (Фізкультурна хвилинка)
3 частина. Перетворювальна діяльність – А зараз полюбуймося взуттям. Які гарні туфлі. Вірочко, які туфлі? – А ці ще... (вихователь підводить дітей до слова гарніші). – Хлопчики скажуть про чобітки. – Молодці! (Обіграти вправу декілька разів). 4 частина. Оцінно-контрольна діяльність – Ми з Грайликом вирішили подарувати взуття для ваших ляльок, але треба правильно відповісти на мої запитання. Згодні відповідати? – Не забувайте правильно складати речення, дивитися мені в очі, нікому не заважати. – Оленка, що я тримаю? – Якого кольору туфлі? – Що прикрашає їх? – Куди можна ходити в них? – Як треба берегти туфлі? Відповіді дітей вихователь оцінює, виправляє і доповнює. Запитання до дітей на формування оцінно-контрольних дій: – Чого навчилися? Наприкінці заняття проводиться рухлива гра "Знайди свій колір" та традиційно складаються нові слова до скриньки. Тривалість заняття – 15 хв.
|
|
|