![]() |
|
Травень. I тиждень Тема: ПОРИ РОКУ. ВЕСНА. Мета: продовжувати формувати розуміння і вживання узагальнюючого поняття пори року. Продовжувати збагачувати мовлення дітей смисловим змістом (робота над якісним розвитком словника). Ключові слова: пори року, весна, вітер, дерева, кущі, квіти, птахи, гріти, радіти, співати, весняний, сонячний. Учити дітей складати речення, застосовуючи прийменники попід: Попід парканом з’явилися мальви. Збагачувати словник дітей образними художньо-поетичними виразами: червоне сонечко; сад як у віночку; квіти немов білий сніг. Розвивати навички монологічного мовлення під час складання колективної розповіді про весну. У народній рухливій грі "У зеленому садочку" співвідносити слова і рухи. Сприяти розвиткові оцінно-контрольної діяльності. Хід заняття 1 частина. Комунікативна діяльність – Добрий день, дітки. (Відповіді дітей). – Добрий день, Грайлику. Чому ти сьогодні такий веселий? – Посміхаюсь, тому що у мене теж гарний настрій. Дітки теж посміхаються, мабуть, і в них гарний настрій. Так, дітки? – А як ви гадаєте, чому у всіх гарний настрій?). – Так, малята, ось послухайте віршик Леоніда Глібова: Весна прийшла! – Ось як ту радість, яка охопила всіх від того, що прийшла весна, передав поет. – Ви здогадались, про що ми будемо сьогодні говорити на занятті? 2 частина. Етап пізнавальної діяльності. Надбання необхідної інформації – Дітки, пригадайте як було зимою на вулиці? – Так, молодці. А з приходом весни які сталися зміни? – Молодці, дітки. Як ви багато помітили змін. А хто ж допоміг весні здійснити ці зміни? – А це хто? – Так, пригріло тепле сонечко, подув весняний вітер і сніг швидко розтанув. Стало тепло. – Ті птахи, що на зиму відлітають, а весною повертаються, називаються перелітними. – Птахи весело співають, багато літають. Як ви думаєте, чому вони раді? – Так, птахи раді, що повернулися додому. Вони починають робити гніздечка (гніздитися), щоб потім вивести пташенят. – А що сталося із деревами, кущами? – Правильно. Можна говорити: "Вони зацвіли", а можна ще сказати: "Вони квітнуть". (Діти повторюють). – Молодці, дітки. Грайлик нагадує, що ви, напевно, стомились уже. Пора відпочити. (Фізкультхвилинка) Діти стоять у колі.
3 частина. Перетворювальна діяльність А зараз пограємо у гру "Який, яка, яке?". – Сонечко яке? – Небо яке? – А дерева які? (Усі повторення, які наводимо вище, діти кожного разу повторюють і закріплюють). – Грайлик каже, що у Миколки вийшло краще за всіх, молодець! – Діти, до нас у гості проситься ще одне слово, пограймо з ним! Це слово попід, російською мовою це под. З ним нам треба скласти речення, послухайте: "Попід парканом з’явилися квіти", а тепер спробуйте ви. – Яке гарне і правильне речення вийшло у Тамари, Максимка, молодці, каже Грайлик. 4 частина. Оцінно-контрольна діяльність – Діти, сьогодні у нас гарний настрій, усі добре працюють, допомагають одне одному, тому складімо всі разом розповідь про весну. Кожний скаже по реченню, а вийде розповідь. Я почну: "Прийшла весна. На блакитному небі засяяло червоне сонечко. Дує теплий вітер. Дерева, кущі квітнуть. Діти грають, їм гарно і весело". Проводиться рухлива гра "У зеленому садку".
Запитання до дітей на формування оцінно-контрольних дій: – Чого навчилися? Тривалість заняття – 15-18 хв.
|
|
|