![]() |
|
Травень. II тиждень Тема: КАЛЕНДАР. Мета: збагачувати словник дітей відповідно до теми тижня, наповнювати мовлення дітей смисловим змістом (робота над якісним змістом словника). Ключові слова: пори року, календар, частини доби, час, минати, наступати, зручний, вечірня (ранкова) година. Учити утворювати прислівники конфіксом по...ому (від основ прикметників, які виражають ознаки когось або чогось за відношенням до часу): по-вечірньому, по-зимньому, по-осінньому, по-ранковому тощо. Учити складати розповіді з особистого досвіду "Мій день", за допомогою вихователя. У рухливій грі-хороводі "Сім’я" співвідносити слова і рухи. Сприяти розвиткові елементарної оцінно-контрольної діяльності. Хід заняття 1 частина. Комунікативна діяльність – Доброго ранку, діти. (Діти вітаються самостійно). Грайлик каже: "Добрий вечір. Який гарний зимовий вечір". – Грайлику, ти вирішив із нами пожартувати? Хіба зараз зима і вечір? Діти, виправте, будь ласка, Грайлика. – Правильно, дітки. Ти, Грайлику, трохи помилився, а щоб ти і діти правильно орієнтувалися – ми будемо сьогодні розмовляти про календар. 2 частина. Етап пізнавальної діяльності. Надбання необхідної інформації Виставляється календар. Тане сніжок – Так, правильно. А тепер знайдімо на календарі, де зображено весну і покажемо її стрілочкою. – Оксанко, на чому стрілочка показала весну? – А які пори року тут ще зображено? – А якщо скоро наступить літо, куди ми повинні перевести стрілочку? – На чому Іванко переводить стрілочку? Що це в нас? Далі вихователь пояснює, що люди придумали календар для точного відліку часу і зображують на ньому не тільки пори року, як на нашому календарі, а ще й місяці і дні (показує інші календарі). Мати календар дуже зручно. Він допомагає людям, які працюють, дітям, які ходять до школи, тощо. Наприклад, Грайлик хоче поїхати у гості до бабусі, подзвонив їй по мобільному телефону, а вона каже, що зараз відпочиває на морі, приїде додому 10 числа, тоді й чекає його в гості. Так календар допомагає людям. Щоб вони могли зустрітися. – Що допомагає людям домовитись про зустріч? – Грайлику, а чому це ти так задумався? Вихователь виставляє зображення частин доби і звертається до дітей: – Дітки, коли ми всі спимо, відпочиваємо? – Правильно, Оксанко, вибери картинку, де зображено ніч і скажи, що люди роблять вночі? – Молодець. Діти, а коли ви всі приходите у дитячий садок кожного дня? – На якій це картинці зображено, покажи Петрику і ще раз скажи, коли дітки приходять у дитячий садок. Аналогічно відпрацьовуються назви інших частин доби. Доба російською означає сутки. – Ми з вами уточнили всі частини доби: ніч, ранок, день, вечір. – А вночі можна поїхати? Вихователь робить висновок: – Грайлик каже, що ви йому допомогли і пропонує трішки відпочити. (Фізкультхвилинка)
Л. Компанієць 3 частина. Перетворювальна діяльність – Діти, пригадаймо ще раз, яка зараз пора року? – А за весною яка приходить пора року? – А за літом що наступає? – А яка пора року приходить після осені? – Правильно, діти. Пори року чергуються одна з одною. Запам’ятайте це слово. – А як ви думаєте, ранок, ніч, вечір, день теж чергуються чи ні? – А я правильно по черзі назвала: ранок, ніч, вечір, день? – Молодці, а зараз пограймо у гру "Склади слово". Оця долонька у мене означає частину слова по, а інша долонька ціле слово весняному, якщо ми їх з’єднаємо, що вийде? – Грайлик склав речення із цим словом, послухайте: "На вулиці по-весняному тепло", "Пташки співають по-весняному голосно". Аналогічно утворюють слова по-зимовому, по-осінньому. – Діти, Грайлик каже, що ви впорались із дуже складними завданнями. Час уже пограти в гру – хоровод "Берізка".
Запитання до дітей на формування оцінно-контрольних дій: – Чого навчилися? Далі діти за традицією складають нові слова до скриньки-скарбнички і прощаються із вихователем та Грайликом. Тривалість заняття до 16-19 хв.
|
|
|