![]() |
|
ВЕРЕСЕНЬ. IV тиждень Тема: НАЙДОРОЖЧА У СВІТІ УКРАЇНА. Мета: продовжувати збагачувати активний словник дітей на основі знань, уявлень про довкілля. Познайомити дітей зі словами-назвами нашої країни, вулиці, міста, в якому народились. Ключові слова: Україна, країна, місто, вулиця, адреса, народитися. Звернути увагу на слова, що зазнають змін: день – дня, книга – у книзі, ріка – на річці. Поновлювати словник дітей формулами мовленнєвого етикету – привітання “Як ваше здоров’я?”, “Як ваші справи?”. Учити передавати зміст під час переказу знайомого вірша П. Воронька “Облітав журавель”. У рухливій народній грі “Поїзд” закріпляти слова, рухи. Сприяти розвиткові елементарної оцінно-контрольної діяльності. Хід заняття 1 частина. Комунікативна діяльність – Добрий день, діти. Грайлик тепер увічливий після нашого попереднього заняття, він питає: “Як ваше здоров’я? Як ваші справи?”. – А зараз, будь ласка, спитайте його про здоров’я, про справи. Вихователь від імені ляльки говорить: 2 частина. Етап пізнавальної діяльності. Надбання необхідної інформації – Подивіться, діти, Грайлик приніс листа від друзів із Росії. Усім цікаво, як знайшов нас лист? Уважно подивімося на конверт. На конверті написана адреса: назва нашого міста, вулиці, номер будинку, а головне – назва нашої країни, тому лист не загубився і знайшов нас. Скажіть мені, діточки, будь ласка, як називається наше місто? – А хто знає назву вулиці, на якій живе, номер будинку? – Послухайте вірш Іванни Савицької: Україна, любі діти, наш чудовий край.Там ліси і полонини, і луги, і гай. І міста розлогі, чисті, знай, дитя, це, знай. Україна наша рідна – це чудовий край. Вихователь показує малюнки або відеозаписи та слайди. – Подивіться, яка наша Україна велика, гарна, багата. – В Україні живуть українці (показує малюнки людей в українському одязі), вони тут народилися, знають і люблять свою країну. І ми з вами теж українці. (Діти повторюють фразу “Ми – українці” разом). – Діти, відпочиньмо. Проводиться фізкультхвилинка. Діти стоять у колі та промовляють:
3 частина. Перетворювальна діяльність – Грайлик хоче, щоб діточки допомогли йому скласти речення з тими словами, які він пригадав, наприклад зі словом день. – Наша країна така велика, що не вистачить… (діти додають самостійно або за допомогою вихователя) дня, щоб обійти її. – Так, молодці. Тепер пропоную вам слово книга. Я прочитала про Україну у… (вихователь показує картинку, на якій зображена книга, а діти доповнюють речення словом книзі). – В Україні багато … Вихователь може дібрати інші речення. 4 частина. Оцінно-контрольна діяльність – Діти, подивіться, до нас залетів птах. Може, його хто впізнає? Вихователь допомагає дітям розповідати вірш, який запам’ятали на заняттях з художньої літератури. Запропонувати дитині потримати паперового журавлика. Облітав журавель сто морів, сто земель, – Молодці, Грайлику так сподобалося, що він запрошує вас пограти у гру “Поїзд”. Їде поїзд через гай, я гукаю: – Постривай. Після гри вихователь пропонує дітям скласти нові слова, з якими познайомились на занятті, до скриньки-скарбнички. Запитання до дітей на формування оцінно-контрольних дій: – Чого навчилися? Наприкінці заняття діти прощаються з вихователем і Грайликом. Тривалість заняття – до 15 хвилин.
|
|
|