![]() |
|
ЖОВТЕНЬ. II тиждень Тема: ОВОЧІ. Мета: учити розпізнавати предмети за суттєвими ознаками, правильно їх називати, виокремлювати характерні ознаки, якості і властивості предметів, відповідати на запитання “Який?”. Ключові слова: город, овочі, вирощувати, збирати. Учити утворювати нові дієслівні форми за допомогою префіксів з-, по-, на-, ви-: робити – зробити; лити – поливати, наливати; ростити – виростити тощо. Продовжувати вчити складати складносурядні речення з однорідними членами та єднальним сполучником також. Учити складати спільно з вихователем коротенькі описові розповіді про овочі. У рухливій народній грі “Дрібу-дрібушечки” закріпляти слова та рухи. Сприяти розвиткові елементарної оцінно-контрольної діяльності. Хід заняття 1 частина. Комунікативна діяльність – Добрий день, діти. – Грайлик приніс нам кошик подарунків. Я буду їх викладати на стіл, а ви будете їх правильно і чітко називати. Вихователь по черзі викладає натуральні овочі: буряк, картоплю, помідор, капусту, моркву, цибулю. – Діти, Грайлику дуже сподобалось, що ви пам’ятаєте все, чого навчились на минулому занятті. 2 частина. Етап пізнавальної діяльності. Надбання необхідної інформації – Діти, Грайлик приніс нам загадки про овочі. Будьте уважні. Я гірка і завжди свіжа, Сидить баба, одягнулась, В темній я живу коморі. – Подивись, Грайлику, які наші діточки розумні і кмітливі. Усі загадки відгадали. А зараз, діти, скажіть, що роблять люди восени на городі? – Діти, Грайлик пропонує пограти у гру “Впізнай на смак”. – Діти, Грайлик говорить, що краще за всіх відповідали Кирилко, Стасик, Оленка. Грайлик пропонує всім відпочити та погуляти по городу. (Фізкультурна хвилинка)
(Повторюють 2 рази) 3 частина. Перетворювальна діяльність – Діти, в нашій мові є коротенькі частинки слів, такі як з, по, на, ви та довгі слова робити, лити, ростити тощо. – Діти, Грайлик задоволений, що ви впорались з таким складним завданням. “Ми збирали помідори, а також огірки” (слово також емоційно вимовляється вихователем). 4 частина. Оцінно-контрольна діяльність Вихователь показує дітям малюнок помідора і пояснює: (Діти разом з вихователем по черзі описують 2-3 овочі). Запитання до дітей на формування оцінно-контрольних дій: - Чого навчилися? – Поскладаймо всі нові слова, які ми використовували на занятті, в нашу скриньку-скарбничку та пограймо у гру “Дрібу-дрібушечки”. Діти беруться за руки, пританцьовують і кажуть: Дрібу, дрібу, дрібушечки, Далі діти розбігаються і ховаються за стільчиками. Після гри діти прощаються з вихователем і Грайликом. Тривалість заняття до 15-18 хвилин.
|
|
|