![]() |
|
ЖОВТЕНЬ. IV тиждень Тема: ЇЖА. ПРОДУКТИ. Мета:учити розпізнавати предмети за суттєвими ознаками, правильно їх називати, виокремлювати характерні ознаки, якості і властивості предметів, відповідати на запитання “Який?”. Ключові слова: сніданок, обід, вечеря, їжа. Вправляти дітей у вживанні дієслів зі змінами в основі, утворенні дієслівних форм: їсти – їм, їси – їсть, їмо, їсте, їдять. Закріпляти формування мовленнєвого етикету під час привітання: “Як Ваше (твоє) здоров’я?”, “Я рада (радий) тебе бачити”. Розвивати діалогічне мовлення, учити вступати в розмову спочатку з вихователем, потім з іншою дитиною на тему: “Мої улюблені фрукти”. Під час розмови дивитися в очі, посміхатися, чітко вимовляти звуки в словах. У рухливій народній грі “Гречка” закріпити рухи та слова. Сприяти розвиткові елементарної оцінно-контрольної діяльності. Хід заняття 1 частина. Комунікативна діяльність – Добрий день, діти. Я давно не бачила Грайлика. Може, він захворів? Ні! Ось він іде. Привітаймося з ним і скажімо, що ми раді його бачити. – А тепер запитаймо: “Як твоє здоров’я?” – Діти, я цілком здоровий, але сьогодні трішки запізнився, тому прошу мене вибачити. А ви виховані й увічливі, діточки. Можна ще сказати – ґречні. Не забувайте казати ці слова всім людям: і вдома, і знайомим. Грайлик удає, що нюхає повітря і запитує дітей: 2 частина. Етап пізнавальної діяльності. Надбання необхідної інформації – Отже, сьогодні ми з вами поговоримо про їжу. Всі люди їдять щодня і декілька разів на день. Якщо їдять уранці, то інакше кажуть снідають, якщо їдять в обід, то кажуть… (П.В. – обідають), якщо їдять увечері, то кажуть… (П.В. – вечеряють). – Діти, а тепер розкажімо Грайлику, що було у нас сьогодні на сніданок. Вихователь виставляє картинку, на якій зображені макарони, яйце, чай, і пропонує дітям скласти речення.(П.В. – На сніданок ми їли макарони, яйце і пили чай). Далі вихователь запитує: – Я можу розповісти, що сьогодні буде на обід. На обід буде борщ, каша, м’ясо, компот. У подальшій бесіді вихователь цікавиться, які страви найбільше подобаються кожному із дітей. – Діти, Грайлик задоволений, як ви вимовляли нові слова та ще й пригадали слова, які чули на минулому занятті, та пропонує пограти у гру “Добери слово”. Вихователь: – Мама зварила борщик, який? Далі діалог проводиться за аналогією зі словами пити, варений, запашний тощо. – Молодці. Тепер відпочиньмо. (Фізкультурна хвилинка) Діти стоять у колі й удають, що вони печуть хлібчик.
3 частина. Перетворювальна діяльність Вихователь виставляє на дошці картину “Сім’я обідає” і пропонує її уважно розглянути. – Діти, спробуймо розказати, що роблять люди за столом. Далі вихователь пропонує дітям пограти у гру “Що робити?”. Наприклад: діти кладуть долоньку на свої груди і кажуть: “Я їм”, указують на товариша і промовляють: “Ти їси”, показують на Грайлика і говорять: “Він їсть”, розводять руки в сторони і промовляють: “Ми їмо”, показують на картину і говорять: “Вони їдять”. Потім вихователь запитує: “А ми з Грайликом що робимо?” Гру можна повторити 3-4 рази. – Молодці, діти. Завдання було складне, але ви всі з ним впорались. 4 частина. Оцінно-контрольна діяльність – А тепер, діти, ми будемо розмовляти одне з одним. Марійко, йди до мене. Ставай рівненько, дивись мені в очі, посміхайся, не поспішай, чітко вимовляй фрази, а ви, діточки, спостерігайте, як будемо ми з Марійкою розмовляти, потім будете ви говорити одне з одним. Діалог вихователя з дитиною: Далі вихователь викликає для діалогу по черзі декілька пар дітей. Запитання до дітей на формування оцінно-контрольних дій: – Чого навчилися? Потім Грайлик оцінює діалоги та запрошує дітей пограти у гру “Гречка”. Діти беруться за руки, піднімають одну ногу, а на іншій підстрибують і промовляють: Ой, чук, чук, гречки, Повторюють 2 рази. Наприкінці заняття традиційно складають слова до скриньки-скарбнички, прощаються з вихователем і Грайликом. Тривалість заняття до 15-18 хвилин.
|
|
|