![]() |
|
ЛИСТОПАД. I тиждень Тема: СВІЙСЬКІ ТВАРИНИ. Мета: збагачувати активний словник дітей на основі знань і уявлень про довкілля. Познайомити зі словами-назвами свійських тварин. Дати уявлення про їхній зовнішній вигляд та характерні повадки, відрізняти і називати їхні дії, відповідати на запитання “Що робить?”, “Чим корисна людям?”. Ключові слова: кішка, собака, тварина, свійська, бігає, дрімає, стереже, будка. Вправляти дітей у вживанні дієслів зі змінами в основі, у творенні дієслівних форм: муркотати – муркоче, муркочеш, хлебтати – хлебче, хлебчеш. Познайомити з фразеологізмом “Не все коту масниця”. Учити переказувати знайому казку “Ріпка” за запитаннями та з допомогою дорослого. В українській народній рухливій грі “Кицька” закріпляти слова і рухи. Сприяти розвиткові елементарної оцінно-контрольної діяльності. Хід заняття 1 частина. Комунікативна діяльність Діти традиційно вітаються із вихователем і Грайликом та закріплюють ввічливі форми звертання, які запам’ятали на попередніх заняттях. – Діти, сьогодні Грайлик приніс нам цікаві загадки: Хто з хвостиком і з вушками?У кого лапки з подушками? Як ступає – ніхто не чує, Тихо, крадучись, полює… І маленькі сірі мишки Утікають геть від… (кішки). (Додають діти). – Грайлику, правильно діточки відгадали? Послухайте ще одну загадку: Його робота усім відома: – Діти, ви правильно відгадали загадки. Грайлик загадував нам їх недарма, він прийшов сьогодні зі своїми друзями. 2 частина. Етап пізнавальної діяльності. Надбання необхідної інформації. – Діти, де живуть собака і кішка? – Діти, розкажіть Грайликові, де сплять собачка і кішка, коли вони живуть у квартирі? – Діти, що вміє робити кішка? Вихователь пропонує всім дітям відтворити муркотіння кішки. – Діти, а коли кішці дають молоко, то вона його хлебче. – Діти, а що вміє робити собака? Далі вихователь разом з дітьми розглядає зовнішній вигляд кішки і з’ясовує з дітьми, що у кішки є: голова, тулуб, лапи, хвіст тощо. Потім дорослий зосереджує увагу дітей на вусах і запитує: – Діти, що це у кішки? Вихователь пропонує декілька раз повторити індивідуально і разом і запам’ятати це слово. За аналогією вихователь працює над словами Розглядаючи іграшку собаки, вихователь уводить нові слова грайливий, ласкавий. Вихователь виставляє малюнок кота, який сидить перед закритими дверима, а на вулиці йде дощ. Вихователь запитує дітей: – Діти, як ви думаєте, коту холодно? – Ми з Грайликом бачимо, що ви вже втомилися, відпочиньмо. (Фізкультурна хвилинка)
3 частина. Перетворювальна діяльність Вихователь виставляє іграшку кішки і вмикає аудіозапис її муркотіння. Після прослуховування вихователь запитує: – Діти, що робить кішка? – Дениско, запитай кішку: “Кішко, ти муркочеш?”. 4 частина. Оцінно-контрольна діяльність Вихователь показує малюнки з казки “Ріпка”. Вихователь запитує відповідно до змісту казки, а діти виконують потрібні дії. – Хто посадив ріпку? Запитання до дітей на формування оцінно-контрольних дій: – Чого навчилися? Наприкінці діти сідають на підлогу і на слова “Тягнуть-потягнуть” удають, що витягують ріпку, тощо. Далі Грайлик пропонує дітям пограти у гру “Кицька”: – Де ти, кицька, ходила? Діти ходять по колу з відповідними рухами. Наприкінці заняття традиційно складають слова до скриньки-скарбнички, прощаються з вихователем і Грайликом. Тривалість заняття до 15-18 хвилин.
|
|
|