![]() |
|
Крутій К.Л., Котій Н.І., Письменна Л.М., Щербань Л.І. Конспекти занять із навчання української мови і розвитку мовлення дітей середнього дошкільного віку. – Запоріжжя: ТОВ “ЛІПС" ЛТД, 2006. – 156 с. – Бібліогр.: с. 20, 154. – (Бібліотека вихователя дошкільного навчального закладу). СІЧЕНЬ. III тиждень Тема: КОМАХИ. ПЛАЗУНИ. Мета: збагачувати словник дітей на основі знань, уявлень про довкілля. Продовжувати формування і вживання узагальнювальних слів "комахи", "плазуни", добрати визначення слів, розвивати бажання помічати нові слова у чужому мовленні. Ключові слова: комахи, плазуни, сплять. повзати, різнокольоровий. заховались. Учити утворювати іменники-назви істот: мурашня, мурашва, равленя, слимаченя. Учити правильно вживати різні форми дієслів наказового способу: повзи, полети, нехай сплять, нехай заховаються, нехай прокинуться. Закріпляти у словнику дітей форми мовленнєвого етикету звертання: "Будь ласка". Продовжувати розвивати діалогічне мовлення з тем "Де поділись комахи, плазуни?". Учити давати оцінку предмета та ставлення до нього. У рухливій грі "Комар" співвідносити рухи та слова. Сприяти розвиткові оцінно-контрольної діяльності. Хід заняття 1 частина. Комунікативна діяльність – Доброго ранку, діти. – Зараз Петрик нам скаже, яке у нас буде заняття? – А Оксанка нам скаже, якою мовою вона і інші дітки вчаться розмовляти? – А ось і наша Розумничка, привітайтесь з нею, будь, ласка. – Вона сьогодні щось принесла і хоче мені показати і розказати. мабуть теж цікаво. Пригадайте, як треба звернутися ввічливо. (На стіл виставляється баночка з мурашками, або мухою, які сплять). – Розумничка, знайшла муху (або мурашок) і їй не зрозуміло, чому вона не літає, не рухається? Хто вже знає відповідь? – Тепер тобі зрозуміло, Розумничко, чому муха не рухається? 2 частина. Етап пізнавальної діяльності. Надбання необхідної інформації – Правильно, а ще подивиться на малюнки, бабки, метелики. – І Даринка нам скаже, як їх можна назвати одним словом. – Правильно, молодець. Сплять не тільки комахи, а і плазуни. Вихователь виставляє малюнки і каже: – Повторіть Андрійко, Богданчику, молодці і всі давайте запам'ятаємо ці нові слова. – Діти, а коли вони прокинуться? – Правильно, Розумниці сьогодні подобається, як ви працюєте, а ось Миколі і Степанку треба бути більш уважнішими. Далі діти за аналогією утворюють інші пари слів: Метелик різнокольоровий, яскравий. Равлик повільний, бабка сонна. – Молодці, Розумничка нагадує, що нам вже час відпочити. Проводиться фізкультхвилинка.
3 частина. Перетворювальна діяльність – Діти, Розумничка пропонує нам пограти у гру "Дай ім'я". Я буду виставляти малюнки, а ви правильно називати. Спочатку почну я. Це маленьке слимаченя. – Молодці, добре пограли, каже Розумничка. Можна трохи змінити звернення, як що додати слово "нехай". Наприклад: нехай сплять. – Молодці, діти. 4 частина. Оцінно-контрольна діяльність – Діти так багато вже знаєте про комах і плазунів, що можете порозмовляти один з одним. Зараз Розумничка буде розмовляти з Петриком, а потім ми почуємо інших діток. – Доброго ранку, Петрику! Далі інші пари дітей ведуть діалог, вихователь допомагає будувати речення і потім разом з Розумничкою оцінюють діалоги дітей. – Ось і підходить до кінця наше заняття. Давайте разом з Розумничкою пограємо в рухливу гру "Комар". Діти стоять у колі посередині "комар" – дитина. Всі кажуть: "Коли комар летить Запитання до дітей на формування оцінно-контрольних дій: – Молодці, такі всі спритні. Скажіть, яке завдання вам виявилось найцікавішим? Далі діти за традицією складають нові слова у скриньку – скарбничку та прощаються з вихователем та Розумничкою. Тривалість заняття 23-25хв.
|
|
|