![]() |
|
Крутій К.Л., Котій Н.І., Письменна Л.М., Щербань Л.І. Конспекти занять із навчання української мови і розвитку мовлення дітей середнього дошкільного віку. – Запоріжжя: ТОВ “ЛІПС” ЛТД, 2006. – 156 с. – Бібліогр.: с. 20, 154. – (Бібліотека вихователя дошкільного навчального закладу). ЛИСТОПАД. I тиждень Тема: СВІЙСЬКІ ТВАРИНИ. Мета: збагачувати активний словник дітей на основі знань і уявлень про довкілля. Продовжувати знайомити зі словами-назвами свійських тварин. Закріпляти уявлення про їх зовнішній вигляд та характерні повадки, відрізняти і називати їх дії, відповідати на запитання „Що робить”. „Чим корисна людям.”. Ключові слова: тварини, коза, загородка, кріль (кролі). кролятник, скубти, жувати, гризти, свійські. Вправляти у вживанні слів із пестливо-здрібнілими суфіксами: „-ятк-”, „-онук-”, „-аст-”: козенятко, кізонька, пухнастик. Вчити вживати прислівники у різних ступенях порівняння: „багато-більше-найбільше”. Збагачувати словник дітей художньо-поетичними виразами: „кізонька-козуля” та познайомити з фразеологізмом „На козі не під'їдеш”. За допомогою пальчикового театру учити дітей разом з вихователем переказувати українську народну казку „Коза-дереза” (скорочено). У рухливій грі „Коза” співвідносити рухи та слова. Сприяти розвиткові оцінно-контрольної діяльності. Хід заняття 1 частина. Комунікативна діяльність - До дітей у світлицю приходить Розумничка у пухових рукавичках, шарфику (шалику) і шапочці і вітається з дітьми і вихователем. - Дітки, ви помітили у що незвичне вдягнена Розумничка. - То можете запитати у Розумнички. 2 частина. Етап пізнавальної діяльності. Надбання необхідної інформації Вихователь виставляє картинку „Дівчинка годує козу”, „Коза і козенята” і запитує дітей: - Хто це? (П.В. – Розумничка дає козі траву). - А що робить коза? (П.В. – Коза їсть траву, бере в рот, жує). - Чим вкрите тіло кози? (П.В. – Тіло кози вкрите шерстю). - Так. Тіло кози вкрите м'якою, теплою, пухнастою шерстю. Так яка шерсть у кози? (П.В. – Шерсть у кози м'яка, тепла, пухнаста). - Із такої шерсті люди в'яжуть теплі речі: рукавички, шарфики, шапки, светри. Далі вихователь звертає увагу дітей на другу картину: - А це хто? (За аналогією діти розглядають картинку „Кролиця з кроленятами” використовуючи наступні слова: кріль, кролиця, кроленя, кролі, гризуть (гризти), полохливий. Далі вихователь запитує дітей, куди бабуся на ніч заганяє козу і козенят? Вихователь вказуючи на картинку, пояснює, що місце де відпочивають коза із козенятами називається козяча загородка. - Подумайте де живуть кролі? - Дітки, розумниці дуже сподобалось, як відповідали Віталік, Олег, Маринка, Сергійко. Тепер вона пропонує відпочити. Проводиться фізкультхвилинка.
3 частина. Перетворювальна діяльність - Дітки згадайте, як ми з вами називали дитинчат кози і кролів.
Г.Бойко - Які ви почули ласкаві слова? (За бажанням можна ще використати вірш В. Паронової „Кролі”. - Молодці діти, Розумниці подобається як ви працюєте. Подивиться Уважно на малюнок і скажіть, скільки пасеться кіз, я почну, а ви продовжите - У бабусі на подвір'ї багато кіз. (По черзі повторюють 2-3 дитини). 4 частина. Оцінно-контрольна діяльність - Діти, до нас у гості Завітала українська народна казка „Коза дереза”, зараз ми перетворимося на артистів і розкажемо цю казочку. Але спочатку пригадайте, яка коза у казці. Далі вихователь одягає на руки дітей фігурки пальчикового театру і діти за допомогою вихователя розказують казку. (скорочено). Молодці, діти, ви були справжніми артистами, а тепер давайте пограємо у рухливу гру „Коза”. Рухлива гра „Коза”. Кізонька рогата Діти стоять у колі, дитина-коза посередині, після вірша дитина-коза наздоганяє дітей, які розбіглися. Запитання до дітей на формування оцінно-контрольних дій: - Ось і підходить до кінця наше заняття. - Яке завдання вам виявилось найцікавішим?- Які нові слова ви запам'ятали? - Яке слово тебе зацікавило? Наприкінці заняття діти традиційно складують нові слова у скриньку-скарбничку і прощаються з Розумничкою і вихователем. Тривалість заняття – 23-25хв.
|
|
|